Strona główna » Aktualności » Międzypokoleniowa integracja

Międzypokoleniowa integracja

Niezależny Serwis Informacyjny KADR:

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie seniorów z Klubu „Kolorowa Jesień” MCAS Tarnów Wschód z uczniami gimnazjum im. J. Brauna w Tarnowie. Uczniowie, zaprosili seniorów do zwiedzenia wystawy „ANNE FRAN – HISTORIA NA DZIEŃ DZISIEJSZY”.

Wystawa ta, przedstawia dzieje rodziny Franków na tle historycznym, w okresie rządów narodowosocjalistycznych i po ich upadku. Można w niej dostrzec reperkusje barbarzyńskiej polityki i jej wpływ na stosunki międzyludzkie, zwłaszcza w odniesieniu do takich rodzin jak rodzina Franków – systematycznie dyskryminowanych i prześladowanych. Wystawa przedstawia różne etapy życia Anny Frank, które zostały dobrane w taki sposób, aby znajdowały odniesienie w czasach współczesnych. Dodatkowe informacje zawarte są w relacjach innych świadków owych czasów.
Formułę tego typu spotkań pozytywnie ocenia opiekun Klubu Jakub Śpiewak, a także sami seniorzy. Można śmiało powiedzieć, iż jest to nie tylko integracja pokoleniowa, ale też obustronne przekazywanie wiedzy i doświadczeń seniorów i młodzieży.
W spotkaniu i zwiedzaniu wystawy uczestniczyli: Radny Jan Niedojadło, Przewodnicząca Tarnowskiej Rady Seniorów Lidia Jaźwińska oraz przedstawiciele mediów UM.

Komentarze są zablokowane

Przepraszamy, ale nie możesz dodać komentarza do tego wpisu.