Strona główna » Aktualności » Wyjazd edukacyjno – językowy do Niemiec i Szwajcarii

 
 

Wyjazd edukacyjno – językowy do Niemiec i Szwajcarii

 

         W dniach 24-30.05.2017 r. uczniowie naszej szkoły (40 osób z klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 2b oraz 2c) uczestniczyli w wyjeździe edukacyjno – językowym do Niemiec i Szwajcarii.  Program wyjazdu był bogaty i  ciekawy. Zobaczyliśmy słynące z przepięknych malowideł fasadowych Luftmalerei – Ludwigstrasse  w Garmisch-Partenkirchen, zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcie pod skocznią narciarską, zwiedziliśmy zamek Neuschwanstein, zbudowany na rozkaz „szalonego” króla Bawarii – Ludwika II Wittelsbacha i spacerowalismy po Marienbrucke – moście łączącym dwa brzegi wąwozu Poellat, spacerowaliśmy po XIV wiecznych mostach w pięknej   Lucernie oraz najelegantszej i jednej z najbardziej prestiżowych ulic handlowych  na świecie –  Bahnhofstrasse w Zurychu, odwiedziliśmy Muzeum Sztuki w Zurychu, którego kolekcja obejmuje dzieła od Średniowiecza do współczesności, zobaczyliśmy Jezioro Bodeńskie, Wyspę kwiatów –  Mainau, wodospady na Renie, Jezioro Zuryskie, Muzeum BMW, Alianz Arenę – stadion Bayernu Monachium. 

        Każdego dnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych oraz realizowali zadania językowe  konwersując na ulicach miast  Tuttlingen (Niemcy), Zurych (Szwajcaria), Stein am rein (Szwajcaria), Konstancja (Niemcy) i  Monachium (Niemcy). Wizytowaliśmy też międzynarodową szkołę w Monachium.  

         Piękna, słoneczna pogoda, dobre humory, niezwykłe otoczenie  i emocje, jakie często towarzyszyły zadaniom językowym sprawiły, że wyjazd zapamiętamy jako bardzo interesujący i udany.

  Zapraszamy do fotorelacji z wyjazdu w galerii szkolnej(fot. Emilia Plebańczyk) oraz na stronie facebook naszej szkoły.

 

 

Komentarze są zablokowane

Przepraszamy, ale nie możesz dodać komentarza do tego wpisu.