Zasady rekrutacji  uczniów do klasy pierwszej

Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie

Rok szkolny 2014/2015

PODSTAWA PRAWNA
  1. Ustawa z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r. poz. 7)
  2. decyzja Małopolskiego Kuratora Oświaty

WYMAGANE DOKUMENTY
  1. podanie o przyjęcie
    -w przypadku udziału w rekrutacji otwartej podanie wydrukowane z systemu rekrutacji
    -w przypadku wyboru tylko(!)  gimnazjum obwodowego podanie wypełnione ręcznie -do pobrania  TUTAJ   lub w sekretariacie szkoły

2. świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
  3. wynik sprawdzianu po szkole podstawowej,
  4. karta zdrowia.
KRYTERIA REKRUTACJI

1).    Uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły przyjmowani są
do gimnazjum z urzędu.

2).    Uczniowie spoza rejonu przyjmowani będą po spełnieniu następujących warunków:

• co najmniej dobra ocena z zachowania,
  • minimum 25 pkt rekrutacyjnych,
  • przedmioty punktowane to: język polski, matematyka, język angielski, muzyka, wychowanie fizyczne.
TERMINARZ
  1. Od 3 marca do 20 czerwca 2014 r.   składanie dokumentów (zgłoszenie i wniosek).
  2. Od 27 czerwca do 2 lipca 2014 r.  składanie oryginałów świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń OKE o wynikach sprawdzianu oraz innych dokumentów.
  3. 7 lipca 2014 r. godz. 13.00  podanie wyników postępowania kwalifikacyjnego do publicznej wiadomości w formie list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
  4. Do 9 lipca 2014 r.  potwierdzanie woli podjęcia nauki w danej szkole przez kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia, poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginału zaświadczenia o wynikach sprawdzianu w klasie szóstej.
    10 lipca 2014 r. godz. 13.00  podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
  5. Do 29 sierpnia 2014 r.   postępowanie uzupełniające.