Zasady rekrutacji  uczniów do klasy pierwszej

Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie

PODSTAWA PRAWNA
  1. Ustawa z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r. poz. 7)
  2. decyzja Małopolskiego Kuratora Oświaty

WYMAGANE DOKUMENTY
  1. Podanie o przyjęcie do gimnazjum:
    • w przypadku uczniów spoza obwodu biorących udział w rekrutacji otwartej (wyboru więcej niż 1 gimnazjum) podanie wydrukowane z systemu rekrutacji po zarejestrowaniu się na stronie: https://tarnow-gim.edu.com.pl/kandydat/
    • w przypadku uczniów zgłaszających chęć uczęszczania jedynie do gimnazjum obwodowego, podanie wypełnione ręcznie (wniosek do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły).
  2. Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.
  3. Wynik sprawdzianu po szkole podstawowej (zaświadczenie z OKE).
  4. Opinia psychologiczno- pedagogiczna kandydata oraz orzeczenie z Poradni – jeśli posiada.
KRYTERIA REKRUTACJI

Uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły przyjmowani są do gimnazjum z urzędu, po doniesieniu do sekretariatu szkoły wymaganych dokumentów.

Uczniowie spoza rejonu przyjmowani będą po spełnieniu następujących warunków:

• co najmniej dobra ocena z zachowania,
      • minimum  25 pkt rekrutacyjnych ,
      • przedmioty punktowane ze świadectwa to: język polski, matematyka, język angielski, muzyka, wychowanie fizyczne.

ZŁOŻENIE ORYGINAŁÓW WSZYSTKICH WYMAGANYCH DOKUMENTÓW JEST RÓWNOZNACZNE Z POTWIERDZENIEM WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA DO SZKOŁY.

TERMINARZ
      1. Od 23 marca do 19 czerwca 2015 r.   składanie dokumentów (zgłoszenie i wniosek).
      2. Do 30 czerwca  2015 r.  składanie oryginałów świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń OKE o wynikach sprawdzianu oraz innych dokumentów.
      3. 3 lipca 2015 r. godz. 13.00  podanie wyników postępowania kwalifikacyjnego do publicznej wiadomości w formie list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
      4. Do 7 lipca 2015 r.  potwierdzanie woli podjęcia nauki w danej szkole przez kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia, poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginału zaświadczenia o wynikach sprawdzianu w klasie szóstej.
      5. 8 lipca 2015 r. godz. 13.00  podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
      6. Od 9 lipca do 28 sierpnia 2015 r.   rekrutacja  uzupełniająca.